11 grudnia 2012

W Warszawie

18 listopada pojechaliśmy do Warszawy, gdzie odbył się X Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów. Po przyjeździe do stolicy zwiedzaliśmy Park
Łazienkowski, następnie członków chóru i kabaretu odwieźliśmy do Domu Kultury na występy, a pozostali zwiedzili Cmentarz Powązkowski. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Cmentarza Wojskowego, a później odwiedziliśmy Stare Powązki. Ta ponad 200-letnia nekropolia jest miejscem spoczynku wielu znakomitych Polaków, lecz także licznego grona zwykłych obywateli Warszawy. Z czasem Stare Powązki nabrały charakteru cmentarza elitarnego, przeznaczonego głównie dla bogatych mieszkańców nadwiślańskiego grodu. Widać to między innymi w przepysznej architekturze cmentarnej, która mogliśmy podziwiać. Pełni wrażeń wróciliśmy do Olsztyna. Po kilku dniach dowiedzieliśmy się, że nasz chór zajął pierwsze miejsce. GRATULUJEMY.
Organizatorami wyjazdu byli: Michał Kłębukowski, Maria i Jan Duch, Barbara Bruzgo. Przewodnikiem po Warszawie był Anatol Leszczyński.
Krystyna Leszczyńska
 
Zdjęcia Anatola Leszczyńskego do obejrzenia w galerii.