8 kwietnia 2014

Wiosenny spacer po Lesie Miejskim

Sobotni wiosenny spacer po Lesie Miejskim okazał się być spacerem integracyjnym z naszymi sympatycznymi koleżankami i kolegami z WM UTW.
W piękne, wiosenne, słoneczne sobotnie przedpołudnie ruszamy przez las sprzed CEiIK przy ul. Parkowej, szlakiem żółtym w kierunku Elektrowni Łyna. To chyba najbardziej popularny szlak spacerowy w olsztyńskim Lesie Miejskim. Idziemy,rozmawiamy, podziwiamy park leśny i nieśmiało budzącą się z zimowego snu, przyrodę. Dochodzimy do brukowanej drogi prowadzącej do elektrowni, gdzie porzucamy żółty szlak i skręcamy w lewo na ścieżkę, malowniczo biegnącą wysokim brzegiem rozlewiska rzeki Wadąg w miejscu, gdzie wpada ona do rzeki Łyny. Widoki na meandrującą w dole skarpy rzekę niezmiennie zachwycają, a urozmaicona rzeźba terenu daje posmak górskiej wędrówki. Po około 2 godzinach spaceru czas na odpoczynek, czyli posiłek i napoje regeneracyjne, które zawsze po wysiłku i w plenerze, wyjątkowo smakują. Pół godziny odpoczynku i ruszamy w drogę,  już niestety w kierunku mety spaceru, czyli pętli autobusowej przy CEiIK.
To był bardzo przyjemny spacer, znakomity relaks dla ciała i ducha,a przy okazji miłe spotkanie towarzyskie z koleżankami i kolegami z zaprzyjaźnionego UTW.
O dokumentację fotograficzną ze spaceru zadbał niestrudzony,jak zwykle, nasz Pan Prezes.


Elżbieta Kopeć