19 grudnia 2016

Hej Kolęda 2016

III Warmińsko-Mazurski Festiwal Chórów i Zespołów Wokalnych Uniwersytetów i Akademii Trzeciego Wieku „Hej Kolęda” zorganizowany przez naszą Akademię odbył się 10 grudnia br. w Centrum Konferencyjnym UWM w Kortowie. Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Miasta Olsztyn. Honorowym Patronatem objął je Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Gustaw Marek Brzezin. 

Do konkursu zgłosiło się 10 chórów i 4 zespoły wokalne. Zgodnie z regulaminem uczestnicy wykonali po 3 utwory. Prezentacje oceniało jury w składzie: Józef Wojtkowiak, Tadeusz Niedźwiedź i Ewa Wankiewicz. 

Główną nagrodą festiwalu był Puchar Grand Prix ufundowany przez Pana Gustawa Marka Brzezina Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego. Trofeum to zdobył chór „Wrzos” ze Stowarzyszenia UTW Kętrzyn.

W kategorii chóry I miejsce zdobył Nauczycielski Chór Kameralny z Giżyckiego UTW, II miejsce „Vivat”  ze Stowarzyszenia UTW Iława, III miejsce chór „Pasjonata” z UTW Olsztyn.

W kategorii zespoły wokalne I miejsce jury przyznało zespołowi „Lilianki” ze Stowarzyszenia UTW Ostróda, II miejsce Sekcji Biesiadnej UTW Mrągowo a III miejsce „Biesiadkom” ze Stowarzyszenia UTW Morąg.

Maria Duch