29 kwietnia 2014

Koło Miłośników Lasu i  Militariów LOK przy ATW zorganizowało w dniu 26 kwietnia wyjazd do Nadleśnictwa Mrągowo. W wycieczce uczestniczyło około 50 członków Koła.
W Sorkwitach powitał nas pan Nadleśniczy J. Błyskun. Wraz z panem Nadleśniczym przeszliśmy leśną ścieżkę dydaktyczną przy XVIII – wiecznym pałacu w Sorkwitach. W trakcie spaceru nasz przewodnik opowiedział nam wiele interesujących rzeczy na temat historii Sorkwit i pałacu oraz mijanych obiektów przyrodniczych. Po spacerze przejechaliśmy na przygotowany przez leśników teren przeznaczony pod zalesienie. Tam na obszarze ok. 20 arów sadziliśmy sadzonki dębów. Podzieliliśmy się na pary i każda para posadziła około 100 sadzonek. Leśnicy przy terenie naszej pracy umieścili tabliczkę pamiątkową na której napis głosi, że ten obszar został obsadzony przez Koło Miłośników Lasu i Militariów przy ATW w Olsztynie z okazji 90-lecia Lasów Państwowych w Polsce. Po zakończonej pracy udaliśmy się na zorganizowane przez leśników ognisko wraz z pieczonymi kiełbaskami. W drodze powrotnej pojechaliśmy na Górę Czterech Wiatrów w Mrągowie, gdzie pan Nadleśniczy pokazał nam piękną panoramę miasta i jego okolic. Przy pożegnaniu umawialiśmy się z gospodarzem imprezy na następne spotkanie, które na pewno zorganizujemy w przyszłym roku.

Następny, na pewno równie ciekawy wjazd planujemy w dniu 24 maja do Nadleśnictwa Orneta, gdzie mamy zamiar odwiedzić Sanktuaria w Krośnie i Chwalęcinie oraz pałac biskupi w Smolajnach.

Ryszarda i Michał Kłebukowscy