26 marca 2015

Przy rodzinnym stole - kolejne spotkanie

19 marca już po raz trzeci  seniorzy ATW i wychowankowie z Olsztyńskiego  Centrum Pomocy Dziecku gotowali i rozmawiali. Przypomnijmy, że były już: potrawy i zwyczaje karnawałowe, potrawy kresowe oraz historia kresów, a ostatnio – potrawy wielkopostne i posty w religiach i nie tylko.

Tym razem mieliśmy trzy sprawy w jednym dniu, bo to i Józefa i przeddzień wiosny i gotowanie. Na początku zagrzmiało sto lat dla naszego kolegi Józka. Były kwiatki, prezent od wychowanków, a cukierkami częstował solenizant.
Seniorzy z  ATW – 7 osób oraz młodzież wspólnie przygotowaliśmy: śledzia po sułtańsku, placki z owocami, jabłka pieczone z różnymi konfiturami. Były też jajka Józka w majonezie i  napoje zimne.  
Pomagały nam dwie wychowawczynie i Pani Dyrektor Centrum. Natomiast dwie najmłodsze  - Wiktoria i Sylwia umilały nam czas swymi uśmiechami i wielkim zainteresowaniem. 
Przez cały czas przygotowywania potraw, nakrywania  stołów i samego poczęstunku skrupulatnie wypytywała nas i nagrywała już po raz kolejny - Pani Dorota Grzymska z Radia Olsztyn. Audycja była retransmitowana w radiu, a i teraz można odsłuchać na : www.ro.pl zakładka – audycje, jadłostacja.
Do stołu zasiadły tym razem 23 osoby by wspólnie degustować przygotowane potrawy |
i rozmawiać o postach. Sądząc po apetycie biesiadujących wszystko było smakowite a w dodatku ładnie podane. Marzanna, stojąca  obok, patrzyła na nas wielkimi oczami z dużym zainteresowaniem.
Teresa Kowalska
Koło Wolontariatu