8 grudnia 2016

Teatrzyk przy stoliku łączy pokolenia

Członkowie ATW oraz dzieci z Olsztyńskiego Centrum Pomocy Dziecku wcielili się w postaci legendy Ireny Kwinto. Tym razem, 23. listopada   teatrzyk przy stoliku łączył pokolenia. Członkowie Koła Wolontariatu już trzeci rok spotykają się z wychowankami. Legenda naszej warmińskiej, cenionej poetki Ireny Kwinto pt. „ O psotnym Kłobuku, Wietrze Warmińskim, Annie Rybaczce i dzielnym Marcinie” z przejęciem zaprezentowały dzieci i seniorki.

Na widowni był syn autorki - pan Bogdan Kwinto, który wyjawił nam co było przyczynkiem do powstania tej legendy (narodziny wnuczki Anny). Przedstawienie poprowadziła koleżanka Elżbieta Konopacka – Romanowska.  
Jak zwykle z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła Dyrektor OCPD Pani Anna Norejko. Ze strony Zarządu ATW przybył na występ Pan Michał Kłębukowski, który na zakończenie powiedział, że spotkanie przyprawiło go o łezkę w oku. Nad całością czuwała niżej podpisana. Miło było wspólnie spędzić kulturalny wieczór przy rodzinnym stole. Te spotkania to cząstka domu rodzinnego. 
Potrzebne są obu stronom. 

Lider Koła Wolontariatu ATW
Teresa Kowalska