22 listopada 2012

Kolejny sukces Chóru De Novo

Jednym z kół działających w Akademii Trzeciego Wieku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie jest chór „De Novo”, który powstał w dniu 28 marca 2011 roku. Zespół liczący 22 osoby (panie) swoje zamiłowanie do śpiewu spełnia dzięki młodej dyrygentce Michalinie Butkiewicz, która
doskonale rozumie potrzeby w tym zakresie seniorek i uczy je wykonywać bardzo zróżnicowane utwory. Repertuar chóru jest różnorodny - kanony, piosenki ludowe i utwory współczesne. Chór wielokrotnie prezentował swoje umiejętności występując na zaproszenia instytucji z Olsztyna. Pierwszym sukcesem było zajęcie II miejsca (w styczniu br)  na XI Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora w Domu Kultury "Zacisze" w Warszawie. W ostatnią niedzielę - 18 listopada - biorąc udział w X Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów TERAZ MY  „De Novo” w kategorii Piosenka zajął I miejsce.
Jury w składzie: Katarzyna Sokołowska - profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Barbara Dziekan - profesor Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz Ewa Kuklińska - wybitna tancerka, choreograf i piosenkarka, tak oceniło wykonanie piosenki z repertuaru Ireny Jarockiej "Kawiarenki" z akompaniamentem wykonanym na szklankach.

Mamy nadzieję, iż nie jest to ostatni sukces członkiń chóru „De Novo”, gdyż plany zarówno pań śpiewających jak i dyrygentki są ambitne.
Maria Duch