23 listopada 2012

Wizyta Gości z Obwodu Kaliningradzkiego

W dniach 15-17 listopada odbyło się w Olsztynie Polsko-Rosyjskie Forum Organizacji Pozarządowych zorganizowane przez Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Olsztyna oraz Związek Stowarzyszeń ”Razem” w Olsztynie. Do Olsztyna przyjechali przedstawiciele
Organizacji Pozarządowych działających na terenie Obwodu Kaliningradzkiego. W odbywających się na Forum konferencjach wzięli udział członkowie Zarządu Akademii Trzeciego Wieku przy MOK w Olsztynie, ponadto wystąpił z koncertem chór ATW „De Novo” oraz przedstawiono prace  Koła Haftu Wstążeczkowego działającego w ATW. W drugim dniu Forum goście z Obwodu Kaliningradzkiego odwiedzili Akademię Trzeciego Wieku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie. Spotkanie odbyło się w pięknych wnętrzach Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków. Oprócz przedstawicieli ATW w spotkaniu wziął udział przedstawiciel Jarockiej Akademii Trzeciego Wieku.
Na spotkaniu odbyła się prezentacja tworzenia i funkcjonowania organizacji pozarządowych działających na rzecz seniorów na przykładzie Akademii Trzeciego Wieku.
Działalność akademii wzbudziła duże zainteresowanie gości. Przedstawiono grupy i kluby działające w akademii. Została zaprezentowana wystawa prac Koła Haftu Wstążeczkowego, Koło radiestezyjne zapoznało zebranych z tajnikami działania wahadełka oraz odbył się pokaz fotografii przedstawiających działalność ATW. Na warsztatach muzycznych poprowadzonych przez chór „De Novo” wspólnie zaśpiewano. Nie obyło się bez niespodzianek. Oleg Turuszew grając na pianinie zaśpiewał  po polsku piosenkę z serialu Klan.Następnie w Sali Tanecznej Pałacu Młodzieży przy ul. Emilii Plater odbyły się warsztaty taneczne, które sprawiły uczestnikom ogromną przyjemność. Wybrano się wspólnie na spacer po Olsztyńskiej Starówce. Wizyta gości upłynęła w miłej atmosferze, szkoda, że tak krótko. Dostaliśmy zaproszenie do Kaliningradu. Do zobaczenia !
Aldona Bagińska

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.