3 czerwca 2012

Warmińsko – Mazurski Rajd Pieszy Szlakiem Parku Krajobrazowego Wokół Rzeki Symsarny

W ramach obchodów Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Lidzbarku Warmińskim  zorganizował w dniach 26 – 27 maja br. rajd pieszy   wokół Symsarny w którym to przedstawiciele naszej Akademii wzięli udział. Byli to:Czesław Wojniusz, Teresa Kowalska, Zofia Karzel, Teresa Katewicz, Elżbieta Szemiel, Zbigniew  Szemiel.

W  dwóch grupach po ok. 30 osób z przewodnikami  podziwialiśmy  najpierw  zamek biskupów Warmińskim wraz z kompleksem restauracyjno- hotelowym w Lidzbarku Warm. kościół, stary rynek a następnie  wyruszyliśmy do ośrodka zakwaterowania w Zaciszu Leśnym. Podziwialiśmy niezwykły, urokliwy  park krajobrazowy  brzegu Symsarny. Ten zakątek Warmii powinien każdy zobaczyć kto lubi jary, wąwozy,  wysokie zbocza nad rzeką, miejscami  na ok. 20 m.  Czuliśmy się bezpiecznie ponieważ młodzież  z medycznymi akcesoriami zabezpieczała seniorów. Wieczorem odbyło się spotkanie integracyjne.
Panie z miejscowego UTW dały piękny pokaz tańców w kręgu z różnych zakątków świata. Ludowy zespół Rogóżanie  śpiewał i przygrywał nam do tańca. Wspólne śpiewy, korowody, harce  na deskach w altanie trwały do północy  a księżyc na nocnym niebie  nastrajał do dalszej zabawy. Nazajutrz  wysłuchaliśmy  bardzo fachowego  i interesującego wykładu nt. „Udzielanie pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.” Po obiedzie, już zintegrowani, wyruszyliśmy  drugim brzegiem Symsarny do Lidzbarka skąd rozjechaliśmy się w swoje strony.

Pragnę podkreślić, że impreza była bardzo dobrze przygotowana i zorganizowana. Czuliśmy się wspaniale dzięki  naszym kolegom i koleżankom z lidzbarskiego UTW  jak również pani dyrektor  Lidzbarskiego Domu Kultury, która  czuwała nad tą imprezą i nami przez dwa dni.

Teresa Kowalska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.