25 grudnia 2012

O małej retencji w lasach6 grudnia 2012 r w RDLP w Olsztynie odbyło się zebranie  Koła Miłośników Lasu i Militariów LOK przy ATW w Olsztynie.  Przed zebraniem mogliśmy podziwiać świąteczne prace naszych koleżanek z sekcji haftu wstążeczkowego, a na zebraniu wysłuchać ciekawego wykładu i pogratulować zwycięzcom zdobytych medali w jesiennych zawodach strzeleckich.
Tym razem wysłuchaliśmy wykładu  naczelnika Wydziału Infrastruktury  Lasu Pana Sławomira Skowrona pt. : Mała retencja w lasach”.  W spotkaniu uczestniczyli również profesor Arkadiusz Stępień z Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie oraz naczelnik  Wydziału Ochrony Lasu i Przyrody z RDLP  Pan Tadeusz Pampuch. Był to już drugi w tym roku wykład o tej tematyce.  Jak zwykle  bardzo profesjonalnie przygotowany, poparty wieloma slajdami. 56 członków Koła słuchało o retencji w lasach  z wielkim zainteresowaniem. Czekamy na następne, comiesięczne „leśne” spotkania w 2013 roku.
A dziś, z okazji  zbliżającego się Święta Bożego Narodzenia składamy wszystkim leśnikom najserdeczniejsze życzenia radości i spokoju, a w nadchodzącym Nowym Roku licznych sukcesów i  realizacji ambitnych planów.
W imieniu wszystkich członków KMLiM LOK przy ATW w Olsztynie
Anatol Leszczyński